Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Noszenie dzieci - w chuście i nosidle okiem specjalisty

 

Wrześniowe spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Twórców i Artystów Pasja w ramach projektu "Czas rodziny" Działaj Lokalnie 2017 było niezwykłe pod kilkoma względami - średniej wieku uczestników oraz dużym zainteresowaniem młodych rodziców tematyką chustonoszenia dzieci. 

Cudownie było oglądać rodziców z maluchami i trochę starszymi dziećmi. Pomimo ograniczeń czasowych, dowiedzieliśmy się bardzo wiele na temat noszenia dzieci w chustach i nosidłach.

Była też część praktyczna, w której uczestniczyły zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a Barbara Wołczyk z Mania Motania z wielkim entuzjazmem dzieliła się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Jak mówi Pani Barbara: "Misją spotkania było dotarcie z ideą chustonoszenia do jak najszerszego grona rodziców oraz rzetelne przygotowanie ich do tej ważnej i pięknej rodzicielskiej misji. Noszenie to przede wszystkim poprawna pozycja dziecka w chuście, która daje mu poczucie bezpieczeństwa i wspiera jego prawidłowy rozwój. Chusty powinny być w każdej wyprawce dla noworodka, bo tylko ona daje coś, czego nie da najpiękniejsze łóżeczko, ani najnowszej generacji wózek. Zaspokaja potrzebę bliskości i pozwala łagodzić przejść maluszkowi ze świata brzuszka do realnego świata. Chusta otuli, ochroni od nadmiaru bodźców - wygłuszy dźwięki, przytłumi światło. Da poczucie bezpieczeństwa bo pozwoli czuć bicie serca mamy i jej oddech, słyszeć jej głos. Chusta pozwoli również tacie być naprawdę blisko dziecka - nosić je, tulić i od samego początku nawiązywać głęboką więź."

Zapraszamy zatem na relację zdjęciową

 

 

Wersja XML