Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Annogórskie obrzędy i tradycje wczoraj a dziś

Brak opisu obrazka

W ramach Funduszu Mikroprojektów Programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska, Stowarzyszenie Kraina św. Anny podpisało umowę o finansowanie projektu pn. "Annogórskie obrzędy i tradycje wczoraj a dziś" ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionem Pradziad.

Stowarzyszenie Kraina św. Anny we współpracy z Gminą Leśnica oraz czeskim partnerem Mestys Dub nad Moravou rozpoczęło realizację projektu „Annogórskie obrzędy i tradycje wczoraj a dziś, inicjującego współpracę społeczności pogranicza polsko-czeskiego polegającą na wzmocnieniu integracji społeczności na poziomie lokalnym. Dodatkowo realizacja projektu przyczyni się do podniesienia świadomości mieszkańców na temat przygranicznych miejscowości, a także zaprezentowaniu i promocji tradycyjnego wzornictwa pogranicza.

Całkowity budżet zatwierdzonych wydatków kwalifikowalnych mikroprojektu to 21 507,94 EUR, w tym dofinansowanie z EFRR 18 281,75 EUR,
dofinansowanie z Budżetu Państwa wyniesie 1 075,40 EUR, a pozostała kwota stanowi wkład własny Stowarzyszenia.

 • Kończymy kolejny projekt, ale nie naszą polsko-czeską aktywność

  Brak opisu obrazka
  Kończymy kolejny projekt realizowany w ramach Euroregionu Pradziad "Annogórskie obrzędy i tradycje wczoraj a dziś", ale nie naszą polsko-czeską aktywność. W marcu ruszamy z kolejnym projektem "Annogórska moc ziół", ale realizowanym z partnerem z MAS Opavsko.
  Data publikacji: 31-07-2019 11:40
 • Zapraszamy na ostatni już film "Stawianie drzewka majowego"

  Brak opisu obrazka
  Ostatni filmik nakręcony i wyemitowany w ramach projektu transgranicznego "Przez miedzę. Co kraj to obyczaj" dotyczył stawiania drzewka majowego w miejscowości Januszkowice i Kadłub. Zapraszamy do pooglądania.
  Data publikacji: 31-07-2019 11:19
 • Przypominamy filmiki z cyklu "Przez miedzę. Co kraj to obyczaj"

  Brak opisu obrazka
  Za nami emisje już trzech filmów realizowanych w ramach projektu transgranicznego "Przez miedzę. Co kraj to obyczaj". Zachęcamy do przypomnienia obrzędów związanych z obchodami święta Św. Marcina, Wodzenia niedźwiedzia i Paleniu żuru.
  Data publikacji: 19-06-2019 11:37
 • Przypominamy filmik o Wodzeniu niedźwiedzia

  Brak opisu obrazka
  Jeśli przeoczyliście emisję drugiego odcinak z cyklu "Przez miedzę... Co kraj to obyczaj", odcinka poświęconego Wodzeniu niedźwiedzia to zapraszamy na małą powtórkę.
  Data publikacji: 06-05-2019 08:25
 • Nagrodzeni za aktywność transgraniczną!

  Brak opisu obrazka
  W dniu wczorajszym w Jeseniku wzięliśmy udział w konferencji Euroregionu Pradziad realizowanej w ramach projektu "Świąteczne zwyczaje i tradycje". Ku naszemu miłemu zaskoczeniu zostaliśmy uhonorowani za aktywny udział w polsko-czeskiej współpracy.
  Data publikacji: 18-04-2019 14:51
 • Już w piątek emisja kolejnego filmiku! Zapraszamy

  Brak opisu obrazka
  Zapraszamy w piątek (29.03.2019 r.) na godz. 17.30 do TVP Opole. Wówczas ukaże się kolejny filmik z cyklu "Przez miedzę... Co Kraj, to obyczaj", tym razem promujący tradycję wodzenia niedźwiedzia w Raszowej, Krępnej i Kamieniu Śląskim. 
  Data publikacji: 27-03-2019 11:09
 • Zapraszamy na karnawałową paradę w Dub nad Moravou

  Brak opisu obrazka
  Zapraszamy 06.03.2019 r. na karnawałową paradę do Dub nad Moravou.  
  Data publikacji: 21-02-2019 07:58
 • Przez miedzę... Co Kraj, to obyczaj

  Brak opisu obrazka
  Jeśli w zgiełku świątecznych przygotowań i sylwestrowej atmosfery przeoczyłeś emisję filmu "Przez miedzę... Co Kraj to obyczaj" to zapraszamy do wejścia na nasz kanał YouTube. Koniecznie zobacz co dla Was przygotowaliśmy w tej gorącej końcówce roku 2018.
  Data publikacji: 08-01-2019 12:02
 • Obrzędy i tradycje ujęte w kalendarzu na rok 2019

  Brak opisu obrazka
  Zapraszamy do biura Stowarzyszenia po odbiór ostatnich już sztuk kalendarzy na rok 2019 wydanych w ramach projektu "Annogórskie obrzędy i tradycje wczoraj a dziś".
  Data publikacji: 07-01-2019 08:03
 • Emisja filmu "Przez miedzę... Co kraj, to obyczaj"

  Brak opisu obrazka
  Już w najbliższą niedzielę zapraszamy Was przed ekrany telewizorów, gdyż w TVP Opole o godz. 10:45 odbędzie się premierowa emisja pierwszego z filmów realizowanych w ramach projektu "Annogórskie obrzędy i tradycje wczoraj a dziś".  
  Data publikacji: 20-12-2018 14:49
 • Ruszamy! "Annogórskie obrzędy i tradycje wczoraj a dziś"

  Brak opisu obrazka
  W ramach Funduszu Mikroprojektów Programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska, Stowarzyszenie Kraina św. Anny podpisało umowę o finansowanie projektu pn. "Annogórskie obrzędy i tradycje wczoraj a dziś" ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Pradziad. Projekt realizowany będzie wraz z czeskim partnerem miastem Dub nad Moravou.
  Data publikacji: 10-08-2018 08:22
 • Działamy z wielkim entuzjazmem

  Brak opisu obrazka
  Już teraz większość z nas myśli o wakacjach i urlopach, ale nie MY! Kraina działa na wielu frontach. Promujemy i realizujemy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, pozyskujemy kolejne dofinansowania z Euroregionu Pradziad, spełniamy się Działając Lokalnie, skupiamy i z roku rok powiększamy Krąg Darczyńców. Cieszymy się, że otaczają nas osoby pełne entuzjazmu i dobrej energii. 
  Data publikacji: 04-06-2018 10:57
Wersja XML