Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Finałowy happening "Niepełnosprawni sprawni w kulturze"

W minioną środę miał miejsce happening, finałowe wydarzenie inaugurujące projekt "Niepełnosprawni sprawni w kulturze", realizowany w ramach Giving Circle - Krąg Darczyńców 2018.

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Otwartym Pikniku "Baw się razem z nami - kultura łączy", w którym pojawiło się wiele atrakcji nie tylko dla dzieci, ale również osób dorosłych. Podczas tego niezwykłego wydarzenia odbył się również Manifest Niepełnosprawnych, czyli krótki spektakl wykonany przez "Teatr bez barier". Dla najmłodszych zorganizowany został kącik plastyczny "maluj różnymi technikami" oraz domek dla najmłodszych. Dodatkowo w czasie wydarzenia prezentowane było koło garncarskie, stoły z materiałami niezbędnymi do wyrobu przedmiotów ceramicznych, a także liczne wystawy z pracami, które powstały w ośrodku wsparcia podczas warsztatów.

W ramach finału w centrum Strzelec Opolskich pokazano, że osoby niepełnosprawne są także w pełni aktywne kulturalnie i twórcze. Samo wydarzenie przyczyniło się do zmniejszenia dystansu dzielącego osoby z dysfunkcjami od reszty społeczeństwa. Happening był świetną okazją do pokazania dorobku ludzi niepełnosprawnych szerszemu odbiorcy. Podczas wydarzenia odbyły się wspólne gry - gigantyczne szachy, warcaby oraz "żywy chińczyk", zabawy, animacje zachęcające do integracji przechodniów, tak by zainteresować ich tematem terapii zajęciowej, jaką na co dzień realizują uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy.

Serdecznie gratulujemy realizacji projektu!

 

 

Wersja XML