Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przystanek Rozwój

Zakończył się cykl sześciu zajęć realizowanych dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Kraina św. Anny sfinansowanych w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Spotkania prowadzony były przez specjalistki, które od ponad 20 lat zajmują się pracą z dziećmi z różnymi dysfunkcjami. Obejmował cykl zajęć grupowych trwających dziewięćdziesiąt minut, podczas których wykorzystane zostały elementy metody integracji sensorycznej, psychomotoryki czy sensoplastyki. Terapia wszechstronnie stymulująca rozwój dziecka ma na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności do samodzielnego funkcjonowania a także włączenie treningu umiejętności społecznych.

Dzięki doświadczeniu pań, które prowadziły zajęcia,  dzieci poznały nowe sposoby na naukę przez zabawę, natomiast rodzice mogli zauważyć jak w prosty sposób kontynuować terapie w domu przy wykorzystaniu podstawowego wyposażenia kuchni tj. mąki, wody, aromatu do ciast oraz barwnika. Aby zajęcia dały zamierzony efekt grupa uczestników nie może być duża - dlatego zgodnie z projektem prowadzone były dla maksymalnie 6 dzieci. 

Cieszymy się, że dzięki programowi „Działaj lokalnie” po raz pierwszy  możliwe było zorganizowanie takich zajęć na terenie Gminy Izbicko. Rodzice dzieci biorących udział w projekcie jednogłośnie stwierdzili, że organizacja tego typu zajęć jest bardzo potrzebna - niemal konieczna. Mimo tego, że istnieje możliwość uczestnictwa w podobnych organizowanych w Opolu czy Strzelcach Opolskich to trudno się jest na nie dostać ze względu na bardzo duże zainteresowanie. Najważniejsza dla nas były reakcje dzieci, które z uśmiechem przychodziły do Sali DFK.

 

 

Wersja XML