Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Świat dziecka – moje zainteresowania, pasje

 

W dniu 30.09.2019r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Cicho, ciszej – oby było głośniej” w ramach programu Działaj Lokalnie. Tym razem grupa pojechała do Domu Dziecka im." Janusza Korczaka” w Tarnowie Opolskim. W trakcie tego spotkania integracyjnego dowiedziano się jakie zainteresowania i pasję mają nasi młodzi przyjaciele.

Wszystkich obecnych na spotkaniu powitała Pani Barbara Milewska Dyrektor Domu Dziecka. W kilku słowach opowiedziała o działalności  i zadaniach jakie Dom zabezpiecza swoim wychowankom. Jednym z założeń jakie zabezpiecza Dom to również pomoc w rozwijaniu pasji, zainteresowań  czy hobby które każdy z nas ma. Okazuje się, iż w dobie postępu technologicznego największym zainteresowaniem dzieci cieszy się telefon komórkowy i dostęp do internetu. Jednak że, jak stwierdziła Pani Dyrektor ich wychowankowie mają mądrze dozowany czas na korzystanie z tego dobrodziejstwa a codzienna  praca  opiekunów ukierunkowana jest na pomocy w znalezieniu innych form spędzania czasu poprzez udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych w czasie których dzieci odnajdują, rozwijają bądź pogłębiają swoje zainteresowania i hobby.

Nasi przyjaciele opowiedzieli nam o swoich zainteresowaniach i pasjach wśród których najczęściej pojawiała się gra w piłkę nożną, siatkówka, udział w zawodach sportowych typu biegi, judo, karate czy tańce. Pochwalili się nam także swoimi sukcesami, pucharami i nagrodami za aktywne udziały w organizowanych zawodach sportowych i rekreacyjnych.

Wśród innych zainteresowań pojawiła się robotyka i konstrukcja urządzeń elektronicznych, nauka pieczenia bułek i chleba, pogłębianie wiedzy na temat zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, fascynacja kosmosem, planetami i czarną dziurą.

W porównaniu do dzieciństwa naszych Seniorów, odkryte zostały takie same pasje do gotowania czy pieczenia ciast, opieki nad młodszymi dziećmi czy  zajmowania się ulubionymi zwierzakami spośród których największą miłością były i są koty. 

Każde zainteresowanie, pasja, hobby pozwala nam na rozwijanie różnych umiejętności, daje satysfakcję, uczy odpowiedzialności, cierpliwości, szacunku, wrażliwości. Niejednokrotnie nasze dziecięce zainteresowania  i pasje są powodem iż wybieramy takie zawody bądź działania które w dorosłym życiu, nam samym dają satysfakcję i poczucie spełnienia w różnych rolach społecznych.

Na zakończenie spotkania nasi młodzi przyjaciele pochwalili się swoimi umiejętnościami tanecznymi i zorganizowali zawody taneczne z użyciem specjalnej aplikacji komputerowej zdobywając wielkie brawa za perfekcyjne i zgodne  z animacją wykonywanie  ruchów tanecznych.

Zapraszamy na kolejne nasze spotkanie w dniu 10.10.2019 roku, o godz.  17º°  w Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku.

 

 

Projekt „Cicho, ciszej oby było głośniej” został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny.

Wersja XML