Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

 

Wspólnego czasu mamy coraz mniej, dlatego jest on tak cenny. Wielu rodziców nie bardzo jednak wie, jak najlepiej go wykorzystać i stworzyć dziecku cudowne wspomnienia.  Z gotowymi rozwiązaniami dla rodziców przyszło Stowarzyszenie Tęczowa Szósteczka wraz z Przedszkolem Publicznym Nr 6 w Krapkowicach, które 23 września zorganizowało w swoim ogrodzie sensorycznym Turniej Rodzinny pod hasłem „Aktywna Rodzina i już wesoła mina”. Cała impreza została zorganizowana w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, na mocy umowy zawartej z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, we współpracy ze Stowarzyszeniem Kraina św. Anny.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu przedszkolanki doskonale wiedzą, że nie ważna jest ilość czasu, ale jego jakość. Nawet krótkie popołudnie może na zawsze pozostać we wspomnieniach dzieci, jeśli tylko skutecznie o to zadbamy. Całe rodziny, na przekór obiegowym opiniom, iż rodzice XXI w. na nic nie mają czasu, spędzili ze swoimi dzieciakami całe poniedziałkowe popołudnie. Ogród przedszkolny tętnił w tym dniu duchem sportowej rywalizacji, a ostatnie promienie słońca rozgrzały wszystkich tworząc ciepłą, rodzinną atmosferę.

Atrakcji w tym dniu z pewnością nie brakowało. Dzieci wraz z rodzicami doświadczały, jakie przedmioty przyciągane są przez magnes, a łowienie rybek na magnes wymagało nie lada sprawności. Nie zabrakło również konkurencji przygotowanych przez Akademię Sportową Tygrysek. Dzieci z dużą odwagą podeszły do nauki chodzenia na szczudłach. Pociągając za sznurki, wspólnie z rodzicami tworzyły zmyślne konstrukcje z drewnianych klocków. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również latająca bila oraz gra w zbijaka, w której konieczne było nałożenie na siebie specjalnych kamizelek.

Taka ilość konkurencji i emocji zaostrzyła apetyty. Dlatego całość imprezy została okraszona pysznym menu przyrządzonym przez panie kucharki.

Turniej przypomniał rodzicom, że najlepsze, co możemy ofiarować swojemu dziecku, to nasz czas. Przecież „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Wersja XML