Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sezon wakacyjny w Rozmierce...

Sezon wakacyjny w Rozmierce, to dla grupy mieszkańców i członków Stowarzyszenia okres pracy, pracy społecznej, ponieważ od 11 lipca 2020r. na terenie naszej Górki rozpoczęły się prace przy realizacji Projektu „TWORZENIE CENTRUM REKREACYJNO-WYPOCZYNKOWEGO W ROZMIERCE- BUDOWA BOISKA DO PIŁKI PLAŻOWEJ” w ramach programu „Działaj lokalnie”.

Teren pod boisko został wytyczony, a miejscowi przedsiębiorcy i rolnicy pomogli nam przy niwelacji terenu i zebraniu warstwy humusu. Nie lada wyzwaniem było dla nas rozplantowanie 100 ton piasku na obszarze boiska o wymiarach 18 na 9m. Wolontariusze łapali się za głowę, gdy ujrzeli wielką kupę piachu na boisku. Ale bez wahania podjęli wyzwanie i rozpoczęli z nim „walkę” . Oczywiście to zadanie nie obyło się bez ciężkiego sprzętu, gdyż bez niego pewnie do dzisiaj byśmy jeszcze rozgarniali piasek. Ale mamy to już za sobą i nawet przez moment mieliśmy w Rozmierce kawałek naszej prywatnej plaży…tak żartowali mieszkańcy. Na początku sierpnia zakupiliśmy wyposażenie do gry w piłkę plażową, a 8 sierpnia 2020r. zabetonowaliśmy słupki, które muszą dobrze wyschnąć i zamontowaliśmy taśmy. Na dniach rozwiesimy siatkę i możemy zacząć grę. Czekamy na pierwszych chętnych, a pogoda nam dopisuje…

Uroczysta inauguracja boiska odbędzie się 4 września 2020r., kiedy uczniowie naszej szkoły będą brać udział w uroczystościach 90-lecia Szkoły Podstawowej w Rozmierce. Mamy nadzieję, że epidemia nie pokrzyżuje naszych planów.

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny. Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Wersja XML