Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przed nami realizacja kolejnego projektu współpracy

W kwietniu tego roku do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego złożyłyśmy międzynarodowy projekt współpracy pn. "Dizajn a wzory regionów", a już teraz rozpoczynamy jego realizację. Jest to czwarty projekt współpracy realizowany w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Kierowanej przez Społeczność Lokalną na lata 2014-2020, ale pierwszy realizowany jako partner wiodący.

Projekt realizowany będzie przez Stowarzyszenie Kraina św. Anny, Podhalańską Lokalną Grupę Działania oraz MAS Opavsko.

loga 3.png

W ramach projektu zostanie przeprowadzony szereg zadań mających na celu promowanie regionów objętych projektem, poprzez budowanie kapitału społecznego w oparciu o dziedzictwo kulturowe.

Powyższe zostanie zrealizowane poprzez m.in.: badanie etnograficzne dot. haftu opolskiego, opracowanie wzornika haftu opolskiego, warsztaty poznania haftu opolskiego, cykl podhalańskich spotkań warsztatowych, szkolenie kompetencyjne z budowania marki regionu, wizyty studyjne, udział w targach "Targi Designu WZORY".

Projekt "Dizajn, a wzory regionów" skierowany jest do osób zajmujących się promocją naszego regionu, rzemieślników, lokalnych liderów, przedsiębiorców oraz mieszkańców.

Wartość to ponad 400 tys zł.

Pierwszym bardzo ważnym elementem realizacji projektu jest szkolenie kompetencyjne,
które odbędzie się 28 i 29 czerwca w Gogolinie.

W trakcie szkolenia partnerzy z Czech podzielą się doświadczeniem w promocji regionu w oparciu o regionalizm i certyfikację produktów lokalnych.
Eksperci z różnych dziedzin poruszą tematykę dotyczącą budowania marki regionu, promocji regionu w oparciu o dziedzictwo kulturowe, wdrażania produktów na rynek. Odpowiemy sobie na pytanie jak należy współpracować z projektantem?, relacja rękodzielnik-projektant oraz projektowanie w oparciu o tradycję i wprowadzenie do projektowania usług.

Program szkolenia: PDFprogram szkolenia 28-29 czerwca.pdf (295,27KB)

O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku osiągnięcia limitu uczestników, zostanie utworzona lista rezerwowa,a formularz rekrutacyjny zostanie zamknięty.

Osoby zakwalifikowane na szkolenie zostaną poinformowane telefonicznie lub mailowo.

formularz.jpeg

 

Wersja XML